خشونت، افراطی گری، یاس و عدم خودباوری آینده جهان اسلام را تهدید می کند

خشونت

رییس جمهوری در دیدار نخبگان علمی، فرهنگی و رسانه ای مالزی، با فراخواندن همه مسلمانان به وحدت و تلاش برای ارتقاء جایگاه و قدرت جهان اسلام، تصریح کرد: برای نجات دنیای اسلام راهی جز اعتدال و مبارزه با خشونت نمی‌بینم و هر فردی که شکافی در دنیای اسلام ایجاد کند، در خط اسلام نیست.

ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1395/12/4

 

هشدار درباره رواج خشونت کلامی در جامعه؛ این پدیده واگیری اجتماعی دارد

در سال‌های اخیر میزان بروز خشونت‌های کلامی و جسمی در ابعاد گسترده در جامعه رو به افزایش است به طوری که هر روز فیلم یا خبری از بروز یک نوع خشونت کلامی در صدر اخبار قرار می‌گیرد. در روزهای اخیر فیلمی از برخورد کلامی خشونت آمیز مسئول پذیرش یک بیمارستان با مراجعان منتشر شد که مسلما تنها نمونه‌ای از وقوع صدها نوع خشونت کلامی در جامعه است. بماند که بسیاری از افراد در برخوردهای ساده روزمره نیز تحت این نوع برخوردها قرار می‌گیرند.
5656

ادامه...

گروه: گزیده مقالات

تاریخ: 1395/11/21

 

نقاشی همگانی با موضوع همدردی با شهدای آتش نشان فاجعه ی پلاسکو

نقاشی

ادامه...

گروه: نقاشی بچه ها در مورد خشونت

تاریخ: 1395/11/13

 

کاری نمادین در مورد خشونت و صلح

این کار نمادین را من با بچه ها انجام دادم که بسیار زیبا شد و مورد استقبال بقیه دانش آموزان قرار گرفت 

خشونت

44444

خشونت

لطفا ادامه مطلب را ببینید

ادامه...

گروه: عکسهای مرتبط

تاریخ: 1395/10/21

 

خشونت یا دوستی ؟!

آیا دوست دارید زندگیتان اینگونه باشد ؟

خشونت

و یا اینگونه 

دوستی

پس در پست بعدی همراه ما باشید 

ادامه...

گروه: عکسهای مرتبط

تاریخ: 1395/10/10

 

دیوار هدف و آرزو

این دیوار را برای اهداف و آرزوهای بچه ها در محیط مدرسه ایجاد کردم . قرار بر این شد هر کدوم از بچه ها با کاغذهایی که به آنها دادم اهداف زندگی و آرزوهای خود را بر آن بنویسند و بدون ذکر نام روی دیوار بزنند . استقبال دختران دانش آموز به حدی بود که دیوار آرزو همچنان در مدرسه هایی که آموزش دارم شکل گرفته و نتایج آن هم برایم در ارزیابی های دختران بسیار مثمر ثمر واقع شد . 

دیوار آرزو

دیوار آرزو و هدف

ادامه...

گروه: عکسهای مرتبط

تاریخ: 1395/10/10

 

آیتم های نمایشی خود مراقبتی

اجرای آیتم نمایشی توسط دانش آموزان پایه نهم آموزشگاه بنت الهدی . دانش آموزان با هدایت مشاور آموزشگاه هرهفته آیتم های نمایشی با موضوعات خودمراقبتی در صف صبحگاه اجرا میکنند موضوع این آیتم نمایشی خشونت والدین  بود که باعث فرار دخترش از خانه شدو در نهایت دختر به دلیل فرار از منزل معتاد شد و دچار بیماری ایدز گردید.  دانش آموزان با مهارت کافی این نمایش را اجرا کردند.

نمایش

نمایش

ادامه...

گروه: عکسهای مرتبط

تاریخ: 1395/10/3

 

اجرای نمایش در راستای عدم خشونت

عکسهایی از اجرای نمایش با موضوع خشونت در خانواده در هفته ی بهداشت روان با شعار پرهیز از خشونت . توسط دانش آموزان پایه ی نهم آموزشگاه حضرت زینب (س) شهرستان جم 

655656

ادامه...

گروه: عکسهای مرتبط

تاریخ: 1395/10/3

 

هفته بهداشت روان

دانش آموزان آموزشگاه حضرت زینب (س)و بنت الهدی شهرستان جم در هفته ی بهداشت روان نقاشی همگانی با شعار پرهیز از خشونت کشیدند.  همچنین در هفته ی بهداشت روان دانش آموزان آموزشگاههای مذکور آیتم های نمایشی کوتاهی با موضوع پرهیز از خشونت در صبحگاه آموزشگاه زیر نظر مشاور مدرسه اجرا کردند.

نقاشی

7777

8888

ادامه...

گروه: نقاشی بچه ها در مورد خشونت

تاریخ: 1395/10/3

 

نشست هفتگی با دانش آموزان

نشست دانش آموزی مربوط به درس تفکر و سبک زندگی دانش آموزان پایه ی هشتم آموزشگاه بنت الهدی جم.      موضوع این نشست آموزش مهارتهای زندگی از جمله کنترل خشم بود که راه های مقابله با خشونت و روشهای تن آرامی و ریلکسیشن به دانش آموزان آموزش داده شد و همه ی دانش آموزان دراین بحث فعال بودند و نظرات خودرا ارائه کردند.

545

ادامه...

گروه: عکسهای مرتبط

تاریخ: 1395/10/3

 

یلدای آموزشگاه فردوس

5454

تدارک شادی برای جشن یلدای آموزشگاه فردوس 

ادامه...

گروه: عکسهای مرتبط

تاریخ: 1395/10/3

 

شادمانی را از مدرسه شروع کنیم


65444

ایجاد نشاط و شادابی یکی از مؤثرترین راه ها برای افزایش بهداشت روانی در جامعه است، مدرسه بعنوان یک نهاد می تواند با بوجود آوردن زمینه ها و برنامه هایی باعث هر چه شاداب کردن جامعه شود. اگر در مدرسه شوق زندگی کردن بوجود آید خود به خود اثرگذار بر جامعه خواهد بود. انسان های شاد زندگی خود را تحت کنترل دارند، مسئولیت پذیرند، هدفمند هستند، دید مثبت به زندگی دارند. آینده نگر وامیدوارند و در مقابل مشکلات و سختی ها از پای نمی نشینند، قرآن دین اسلام را دین شادی معرفی نموده و مهمترین عوامل شادی را محبوبیت، مقبولیت و موفقیت، ایمان، هویت ملی و فرهنگی، خلاقیت عارفانه و حل مسئله ذکر کرده است، روانشناسان شادی و شور و نشاط را محرک انسان ها برای عمل می دانند و جامعه شناسان جامعه شاد را جامعه موفق می دانند. عواملی که می تواند باعث گسترش شادی شود در ابتدا خانواده است و سپس دیگر نهادها همچون مدرسه و نهادهای فرهنگی مذهبی می باشند که هر کدام به نوبه خود وظایفی دارند وظیفه ما شادنمودن محیط مدرسه برای بچه هاست . مطمئن باشید این شادی به خانواده هم سرایت خواهد کرد . 
ن. یوسفی 

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1395/10/2

 

یک نسخه روزانه برای شاد زیستن!

برخورداری از احساس سلامت و شاد بودن در زندگیِ روزمره حق هر انسانی است و اغلب با رفتارهای ساده‌ دست‌یافتنی است.

شادی شاد زیستن

 سایت مدیکال دیلی در مطلبی تازه و مفید به تعدادی از عادات و رفتارهای مطلوبی اشاره کرده که انجام دادن آنها می‌تواند وضعیت سلامت و میزان شادی را در افراد تقویت کند:

تایید و تصویرسازی اهداف و رویاها: روزی دو بار و هر نوبت به مدت پنج دقیقه برای خود وقت بگذارید تا اهداف، رویاها و  خواست‌های خود را مجدد تایید و تصدیق کنید. بسیاری از افراد به اهداف خود دست پیدا نمی‌کنند که دلیل آن تنبلی نیست بلکه ممکن است آنها را فراموش کرده باشیم.

ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1395/9/30

 

پیامبر، چگونه دل های سنگ را نرم کرد؟!

رمز موفقیت پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) در انجام رسالت در مهربانی ایشان بود. صفت ویژه ای که سبب ترغیب مردم عصر جاهلیت به سوی پیامبر و تعالیم اسلام شد. این نکته را خداوند سفارشی از جانب خود دانسته است .
+56+6+

خداوند اینگونه بیان داشته است: « فَبِمَا رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنْتَ فَظًّا غَلِیظَ الْقَلْبِ لَانْفَضُّوا مِنْ حَوْلِكَ (آل عمران/ آیه 159) پس به مهر و رحمتی از سوی خدا با آنان نرم خوی شدی، و اگر درشت خوی و سخت دل بودی از پیرامونت پراکنده می شدند.»

عملی که دل های سنگ را نرم می کند

مطمئناً اگر پیامبر مهربان و دلسوز نبود؛ نمی توانست دل های سخت و سنگ مردمان آن روزگار را نرم کند.

 

ادامه...

گروه: گزیده مقالات

تاریخ: 1395/9/28

 

چرا اینقدر عصبانی هستیم؟؟

هرچند باید پذیرفت که زندگی در کلان شهر بزرگی همچون تهران، با آلودگی هوا، مشکلات اقتصادی، ترافیک و چند فرهنگی، مشکلات متعددی را به دنبال خواهد داشت، اما به نظر می رسد عصبانیت های گاه و بیگاه
شهروندان به شکل غیرطبیعی در حال افزایش است. به راستی این عصبانیت ها از کجا آب می خورد؟

5656

به نظر می رسد ما دچار یک تهاجم روحی و فرهنگی شده ایم، انگار مردم در تشخیص خوب و بد هم، دچار مشکل شده اند و این موضوع نیز در افزایش عصبانیت بین مردم تاثیر زیادی داشته است. 

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1395/9/28

 

پرسشی با مهر

565

پرسش مهر

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1395/9/28

 

پرسش مهر 95

پرسش مهر

ادامه...

گروه: وقایع

تاریخ: 1395/9/28

 

خشم (قسمت اول)


خشم (قسمت اول)

خشم احساسی است که همه ما آن را تجربه می‌کنیم. مانند بقیه احساسات تجربه آن طبیعی محسوب می‌شود. خشم معمولا در اثر ناکامی ایجاد شده و بصورت جسمی یا هیجانی ابراز می‌شود.

  • خشم را کنترل کنید قبل از اینکه خشم شما را تحت کنترل در آورد.

خشم احساسی است که همه ما آن را تجربه می‌کنیم. مانند بقیه احساسات تجربه آن طبیعی محسوب می‌شود. خشم معمولا در اثر ناکامی ایجاد شده و بصورت جسمی یا هیجانی ابراز می‌شود.

عواملی که باعث خشم می‌شود می‌تواند به عوامل بیرونی مانند رفتار بقیه افراد و یا عوامل درونی مانند عدم رضایت از خود مربوط شود.

ادامه...

گروه: گزیده مقالات

تاریخ: 1395/9/27

 

ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻣﻌﻠﻢ ﺧﻮﺏ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺑه نفس

ﺩﺭ ﻧﯿﻤﻪ ﻫﺎﯼ ﺳﺎﻝ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﻣﻌﻠﻢ ﮐﻼﺱ ﺑﻤﺪﺕ ﯾﮏ ﻣﺎﻩ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﻣﺸﮑﻼﺗﺶ ﮐﻼﺱ ﺭﺍ ﺗﺮﮎ ﮐﺮﺩ ﻭ ﻣﻌﻠﻤﯽ ﺟﺪﯾﺪ ﻣﻮﻗﺘﺎ ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﺍﻭ ﺁﻣﺪ .
ﻣﻌﻠﻢ ﺟﺪﯾﺪ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﺗﺪﺭﯾﺲ ﻧﻤﻮﺩ ﻭ ﺑﻌﺪ، ﺍﺯ ﭼﻨﺪ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﭘﺮﺳﺶ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺩﺭﺱ ﮐﺮﺩ .
ﻭﻗﺘﯽ ﻧﻮﺑﺖ ﺑﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻥ ﺭﺳﯿﺪ ﻭ ﭘﺎﺳﺨﯽ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﺍﺩ ﺑﻘﯿﻪ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻥ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﺧﻨﺪﯾﺪﻥ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺍﻭ ﺭﺍ ﻣﻮﺭﺩ ﺗﻤﺴﺨﺮ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻧﺪ .
45656


ﻣﻌﻠﻢ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﺷﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ ﺍﺯ ﺿﺮﯾﺐ ﻫﻮﺷﯽ ﻭ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺑﻨﻔﺴﯽ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩﺍﺭ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺗﻮﺳﻂ ﻫﻤﮑﻼﺳﯽ ﻫﺎﯾﺶ ﻣﻮﺭﺩ ﺗﻤﺴﺨﺮ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯿﮕﯿﺮﺩ .
ﺯﻧﮓ ﺁﺧﺮ ﻓﺮﺍ ﺭﺳﯿﺪ ﻭ ﻭﻗﺘﯽ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻥ ﺍﺯ ﮐﻼﺱ ﺧﺎﺭﺝ ﺷﺪﻧﺪ .. ﻣﻌﻠﻢ ﺁﻥ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ ﺭﺍ ﻓﺮﺍ ﺧﻮﺍﻧﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺍﻭ ﺑﺮﮔﻪ ﺍﯼ ﺩﺍﺩ ﮐﻪ ﺑﯿﺘﯽ ﺷﻌﺮ ﺭﻭﯼ ﺁﻥ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺍﺯ ﺍﻭ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﻫﻤﺎﻧﻄﻮﺭ ﮐﻪ ﻧﺎﻡ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺣﻔﻆ ﮐﺮﺩﻩ ﺁﻥ ﺑﯿﺖ ﺷﻌﺮ ﺭﺍ ﺣﻔﻆ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺑﺎ ﻫﯿﭽﮑﺲ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺻﺤﺒﺖ ﻧﮑﻨﺪ 

ادامه...

گروه: گزیده مقالات

تاریخ: 1395/9/27

 

موج خشونت در مدارس، دریای پرورش را در سال 93 متلاطم کرد

654

آموزش و پرورش ایران در سالی که گذشت، پستی و بلندی‌های زیادی را پشت سر گذاشت اما بیشترین هجمه زمانی به این وزارتخانه وارد شد که خشونت های پی در پی در مدارس ایران رخ نمایان کرد. معلمی دانش آموزانش را برای فرو بردن دست در توالت مدرسه به صف کرد، دانش آموزی گلوی معلمش را درید و...

ادامه...

گروه: وقایع

تاریخ: 1395/9/14

 

چرا خشونت در جامعه ایرانی زیاد است؟

635658374336299913.jpg

نظریه‌های مختلف اجتماعی به این نکته تاکید دارد جوامع عموما در حال بازتولید آسیب های اجتماعی است و یکی از این آسیب های که در جامعه ایرانی این روزها تولید شده است، خشونت در فضای شبکه‌های اجتماعی است. با این حال مجید صفاری نیا دکترای روان شناسی و استاد دانشگاه علامه طباطبايي معتقد است بخشی از این مسایل با مفهوم «تاب آوري اجتماعي» قابل تحلیل است. 
آقاي دکتر اين روزها شاهد افزايش موارد خشونت اجتماعي هستيم. از خشونت سفيد و خشونت در فضاي مجازي گرفته که تا يک دهه پيش اصلا مفهومي نداشت، تا انواع خشونت عليه کودکان و حتي رواج خشونت عليه مردان در کنار خشونت عليه زنان. به نظر شما دلايل افزايش زمينه‌هاي خشونت اجتماعي چيست؟

ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1395/9/6

 

تنور دلت گرم

تنور دل

تکیه کلامش این بود؛
فرقی نمی کرد موقع سلام یا وقت خداحافظی؛
می گفت:
"تنور دلت گرم..."
معنی این جمله را بعدها فهمیدم ...
هرجا که از دلم مایه گذاشتم و اتفاق خوبی افتاد؛
یاد حرفش افتادم.
انگار تنور دلت که گرم باشد؛
نان مهربانی اش را می خوری!
هرچه دلت گرمتر،
مهربانی ات بیشتر و روزگارت آبادتر است.

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1395/8/16

 

تهران؛ رکورددار خشونت شهری/ متاهل‌ها خشن ترند

تهران؛ رکورددار خشونت شهری/ متاهل‌ها خشن ترند

طباطبایی مزدآبادی گفت: تهران رکورددار خشونت شهری است و ضرورت دارد کلینیک های تخصصی با همکاری جامعه شناسان و کارشناسان حوزه شهری در کلانشهرها و به ویژه تهران تاسیس شود.

تهران رکورددار «خشونت شهری»/ متاهل‌ها خشن ترند به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛نشست بررسی رابطه خشم و زندگی شهری صبح امروز در دبیرخانه انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با حضور تنی چند از اساتید، دانشجویان و کارشناسان این حوزه برگزار شد.

 

در این نشست پس از ارائه گزارش هایی از وضعیت خشم و ارتباط آن با زندگی شهری از سوی کارشناسان، دکتر سید محسن طباطبایی مزدآبادی دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: امروز اغلب صاحب نظران بر این نکته تاکید دارند که ریشه رفتارهای شهروندی بیش از آنکه ناشی از خصیصه های زیست شناختی باشد عملا نوعی رفتار اجتماعی است که ریشه در نهادها، سازماندهی اجتماعی ، تضادها، تعارض ها و ... دارد.

 

وی با بیان اینکه به تعبیر دقیق تر ما امروز در «یک جهان شهری شده» زندگی می کنیم، گفت: همان طور که رئیس سازمان ملل در پیام خود به مناسبت روزجهانی شهرها در سال 2016 آورده است «برای دگرگونی جهان، باید شهرها را دگرگون سازیم.»

 

مدرس دانشگاه خوارزمی با اشاره به اینکه خشم، پرخاشگری و ظهور و بروز این مدل رفتارها را نیز می توان در بستر شهری آن مورد بررسی و مداقه قرار داد، یادآور شد: به زعم من بخشی از «خشم شهری» زائیده چالش های شهری همچون فقر، شکاف طبقاتی، تعارض های فرهنگی، از هم گسختگی سامان اجتماعی و ... است.

ادامه...

گروه: وقایع

تاریخ: 1395/8/15

 

مدرسه جای خرافات نیست

رئیس جمهور کشورمان  با تاکید بر لزوم وجود فضایی باز در مدارس اظهار کرد:‌ دانش آموزان باید بتوانند آزادانه در کلاس‌های خود هر پرسشی را مطرح کنند.

65656
 
 حجت‌الاسلام حسن روحانی  در آیین گشایش مدارس، و آغاز سال تحصیلی جدید با اشاره به آغاز فصل علم و دانش، اظهار کرد: گرچه اوایل مهر ماه از لحاظ طبیعت پاییز طبیعت است اما از نظر علم و دانش بهار دانش و اندیشه است و به همین دلیل روز بسیار مهمی برای سراسر کشور محسوب می‌شود.

ادامه...

گروه: وقایع

تاریخ: 1395/8/13

 

پرسش مهر 95


هفدهمین پرسش مهر رئیس جمهور امروز مطرح شد.

رئیس جمهور از دانش آموزان خواست:از کجا خشونت تشأت گرفته است و چگونه عده ای خشونت را می آموزند. در برابر خشونت چگونه باید ایستادگی کرد.

چگونه می توانیم کشوری داشته باشیم، جامعه ای داشته باشیم دارای رحمت اسلامی و نبوی.

و چگونه می توانیم جوامع منطقه و جهان را از خشونت برهانیم.

بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، پرسش مهر در اولین روز سال تحصیلی توسط عالی ترین مقام اجرایی کشور برای دانش آموزان و معلمان سراسر کشور اجرا می شود.

در طرح پرسش مهر، رئیس جمهور وقت کشور یکی از مهم ترین مسایل کشور و یا تعلیم و تربیت به عنوان پرسش مهر را مطرح می کند و دانش آموزان و فرهنگیان در قالب فعالیت های فرهنگی و هنری به آن پاسخ می دهند.

ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1395/8/13

 

-------------------------------

SHBlog.Ir - © 1394